The Vampire Diaries

A więc kolejna porcja wampirów na ekranie. Ostatnio furorę robi True Blood i Twilight, znaczy się sporo romantyzmu i wdzięków pomiędzy śmiertelnymi a nieumarłymi. Nie inaczej jest jest z Pamiętnikami wampira, który tak na pierwszy rzut oka przypomina Beverly Hills 90210 z dodatkiem wampierzy.

The Vampire Diaries

The Vampire Diaries

Ale po chwili obraz całości się zmienia. Co prawda póki co wydano na mrok nocy i światło dzienne dwa odcinki, ale już można poczuć smak tego co nadejdzie. Podobnie jak w Twilight, mamy tu sporą dawkę młodzieży, i takoż wyglądających wampirów, tym razem nie świecących w świetle dnia a zwyczajnie wtedy ginących, co sprytnie rozwiązały za pomocą pierścieni (czymkolwiek by one były bo tego nie wyjaśniono). Oczywiście planem spotkania obu stron jest szkoła(no co stary wampir o młodym wyglądzie lubi się poduczyć i wtopić w tło). Z kolei podobnie ja w  True Blood mamy wampira, który nie za bardzo chce konsumować ludzi, walczy ze złym wampirem a jak trzeba to i pewnie sklepie drużyne futbolu amerykańskiego w słusznej sprawie oczywiście. A co do 90210 mamy śliczne amerykańskie buźki rodem z fashion tv;). Rzeczy, które już były gdzieś, można zapewne wypisać więcej. Ale nie o to w tym chodzi, serial zapowiada się naprawdę ciekawie, nie przynudza, bohaterowie robią co mają, konflikt dwóch archetypów wampira tu w postaci walki braci przedstawiony jest naprawdę ciekawie. Widać że chłopaki mają kilka lat na karku przez co ich spotkania mają całą otoczkę maskarady. Wszystko da się ukryć jeśli się ktoś postara…ale zarazem tak łatwo ujawnieniem sprawy zagrać jako kartą przetargową.

Serial wnosi kolejną wersję wydarzeń co by było gdyby wampiry były wśród nas. Ale za razem można odczuć, że skoro są wampiry…to nie są one same wśród nadprzyrodzonych. No cóż po drugim odcinku, z niecierpliwością czekam na trzeci. Miejmy nadzieję, że nie zepsują serialu, który kusi jednak żeby zapoznać się z pierwowzorem czyli cyklem „Pamiętniki Wampirów” napisanego przez L.J. Smith.

Reklamy

One response to “The Vampire Diaries

  1. „śliczne amerykańskie buźki rodem z fashion tv;)” – yyyyyyy… no nie nie mamy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s